Nasze wybory mają bezpośredni wpływ na jakość życia, na wygląd najbliższego otoczenia. Aby wybrać na stanowisko radnego czy burmistrza – Kandydata/Kandydatkę, który ma szansę poprawić nasz byt, powinniśmy już teraz uważnie obserwować w jakim kierunku zmiany w gminie czy powiecie powinny nastąpić:

Zdecydowana poprawa przejezdności dróg – tak, aby ciężki ruch nie utrudniał życia mieszkańcom a z drugiej strony ułatwiał przedsiębiorstwom realizację wykonywanej działalności. W drugiej kolejności spójny układ dróg przeznaczony dla ruchu lokalnego.

Zwiększenie ilości miejsc parkingowych – przypadkowo zaparkowane pojazdy stwarzają zagrożenie dla kierowców i pieszych

Ulice przyjazne dla rowerzystów - ścieżki rowerowe powiązane ze sobą tak, aby rowerzyści bezpiecznie dotarli np. na zakupy, do centrum miasta, szpitala czy kościoła. Obecnie są to porozrzucane odcinki ścieżek, które gwałtownie się urywają.

Powyższe zagadnienie wiąże się z przygotowaniem infrastruktury turystycznej, wyznaczeniem ścieżek prowadzących poza miasto, szlaków, miejsca odpoczynku czy zaparkowania roweru i skorzystania z innego środka komunikacji.

Remonty oraz rozbudowa już istniejących szkół zamiast inwestowania w nowe placówki – ma to swoje uzasadnienie w tym, że samorządy zaczynają łączyć szkoły, ograniczać liczbę nauczycieli i zajęć powołując się na oszczędności i obniżającą się ilość uczniów w szkołach.

Odwodnienie terenów, melioracja, udrażnianie rowów - przyspieszyć działania związane głównie z egzekwowaniem udrożnienia od właścicieli działek przez które przebiegają rowy /każdy właściciel ma taki obowiązek/. Następnie ukierunkować upusty wody w miejsca niezagrażające innym gospodarstwom.

Skrócenie kolejek do specjalistów w przychodniach publicznych – w większości przychodni funkcjonuje nadal zasada zapisu pacjentów „na zeszyt” stąd łatwo się domyśleć, że niektórzy nadal figurują w kilku kolejkach jednocześnie

Pozyskanie dużych terenów pod inwestycje, zachęcanie przedsiębiorców do inwestowania na naszym terenie oraz pomoc i promowanie lokalnych produktów – dużo w tej kwestii zależy od władz i stworzenia zachęt, ułatwień proceduralnych dla inwestorów. Jako mieszkańcy, wspólnota również możemy przyczynić się do wspierania lokalnych przedsiębiorców poprzez kupowanie wyrobów, produktów czy rękodzieła – tu pozwolę posłużyć się cytatem osoby bardziej doświadczonej „wykreowania marki MADE IN WOŁOMIN”.

Zostało jeszcze wiele do zrobienia. Oczekujemy korzystnych zmian, więc dołóżmy wszelkich starań aby w następnym roku nie mieć powodów do narzekania.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>